ועד חדש לאיגוד

ועד האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים, נובמבר 2014. ורדה גבעולי, ליאת אלבלינג, גבי קריכלי, צפיה דגני וגלעד אופיר

 

באסיפת חברים שהתקיימה בחודש ספטמבר האחרון נבחר ועד חדש לאיגוד. כך ממשיכה פעולת התחדשות האיגוד שהחלה בבחירת גלעד אופיר לתפקיד יו"ר האיגוד לפני כשנה וחצי. "הרוח האמנותית מחויבת לפרו-אקטיביות ולמעורבות. אמנות היא מעשה וכלי פוליטי המטביע חותמו בחברה", אומר אופיר.

האמנים החדשים שנבחרו לוועד האיגוד הם ליאת אלבלינג, צפיה דגני וגבי קריכלי. ורדה גבעולי נבחרה מחדש לתפקידה כגזברית האיגוד.

בפגישת היכרות הודו חברי הוועד החדש לאמניות מורן שוב והדס קידר על תרומתן הגדולה לפעילות הוועד עד כה. חברי הוועד איחלו להן הצלחה בעשייה וביצירה. קידר תמשיך להיות העורכת הראשית של כתב העת "איגוד עניינים".

חברי הוועד החדשים מסמנים תהליך מבורך של התחדשות והרחבת הפעילות, בהתאם לרקע האמנותי ולפעילות החברתית שהם מביאים עמם. עם הנושאים החדשים שהוועד החדש מציב על סדר יומו נמנים ייצוג ציבור האמנים במשרדי ממשלה (משרד התרבות, ועדות כנסת) ובעירייה (ארנונה מופחתת לאמנים), ניהול מו"מ עם משרד התרבות (בנושא מעמד האמנות הישראלית בעולם ויחסי האמן עם מוסדות התרבות הציבוריים), יזום והקמה של ועדות עבודה משותפות עם המועצה לתרבות ואמנות (בנושאים כמו שכר אמן ותביעה לשינוי חוק המוזיאונים) ופעולות בנושאים הנוגעים לעידוד ושימור היצירה הישראלית המקומית – הקלות מס למוסדות ציבור ברכישה של אמנות ישראלית, הוצאת כתב עת מקצועי לאמנות ועוד.

גלעד אופיר התייחס לחשיבות של איגוד אמנים בהווה: "לכאורה אפשר היה לחשוב שהאיגודים המקצועיים שייכים לעולם הישן, אבל בפועל איגוד האמנים הפלסטיים הוא גוף דינמי שמנהל חשיבה אקטיבית ומתקדמת בנושאים שהם מהותיים ורלוונטיים לנו האמנים בחיי היום יום, בטווח הקרוב והרחוק. אנחנו שמים לנגד עינינו את כלל גיזרות הפעילות שאמנים נמצאים בהן, ורואים במעורבות בקיום היצירה האמנותית במובן הרחב ביותר את מחויבותנו הגדולה ותרומתנו לקידום חיי הרוח והיצירה בארץ".

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!