כואבים ומצטערים מאד על מותו ללא עת של יוסי ברגר

אנו כואבים ומצטערים מאד על מותו ללא עת של

יוסי ברגר ז״ל

צלם אמן, מחשובי הצלמים העכשווים בישראל, קולגה וחבר

עבודתו של ברגר אופיינה ביצירה שופעת של דימויים. אפשר לראות בהם מבטים מעוררי שאלה אותם הוא מפנה לחפצים, מקומות, אנשים ונופים, יוצר אגב כך מרחב אוניברסלי ואישי של תצלומים, מוכרים ואניגמטיים כאחד. בפריסתם רחבת ההיקף בתערוכותיו בשנים האחרונות הוא מציף את הצופים במטריקס עשיר של הקשרים אפשריים, חיבורים ואסוציאציות. כך גם כאדם, כאיש שיחה היה יוצא דופן, שופע הקשרים ומפליג וסוחף בשיחתו לכל עבר.

ברגר היה מרצה ומורה לצילום מנוסה ומוערך, לימד עד עתה, והיה ראש המחלקה לצילום בצלאל בשנים 2000-2006. 

קהילת האמנים והצלמים איבדה אמן וחבר יקר ומוערך ותשמור את זכרון אישיותו ועבודתו המקיפה והייחודית. ֿ

יהי זכרו ברוך

 

סטילס מתוך ראיון של איתן בוגנים וגילית פישר עם יוסי ברגר ז״ל, הוצג במסגרת תערוכתו במוזיאון תל אביב לאמנות "ויהי ערב ויהי בוקר, יום אחד", 2011
לחצו על התמונה לקישור לוידאו

יוסי ברגר ז״ל, סטילס מתוך ראיון של איתן בוגנים וגילית פישר, הוצג במסגרת תערוכתו במוזיאון תל אביב לאמנות "ויהי ערב ויהי בוקר, יום אחד"

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!