כתבה בטייםאאוט על פניית האיגוד ואיגודי יוצרים נוספים אל המפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות

המגזין טייםאאוט פרסם בסוף השבוע כתבה על דרישת איגודי היוצרים בישראל מהמפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות להכיר בתרבות כתשתית חיונית, ולהגדיל משמעותית את תקציב התרבות בממשלה הבאה.

״הארגונים דורשים להכניס לקווי היסוד של הממשלה החדשה שתקום את ההתחייבות לקידום עולם התרבות על בסיס 13 עקרונות,״ נכתב בידיעה. ״ביניהם הגדלה משמעותית של התקציב המופנה לתחום התרבות, במטרה להתקרב לסטנדרט המקובל במדינות המערב של אחוז מתקציב המדינה, הקמת רשות לתרבות עצמאית ומקצועית לקביעת מדיניות אשר אינה תלויה בסדר היום הפוליטי ותהיה מחויבת בפני הציבור לקדם איכות, מצוינות ומגוון תרבותי-ערכי, ביסוס מעמדם של יוצרים, אמנים ומבצעים בחקיקה ועוד.״

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!