קמפיין "משלמים שכר לאמנים" של האיגוד יוצא לדרך!

חברי וחברות איגוד יקרים, אחת המטרות המרכזיות שלנו בשנת העבודה הזו היא לשנות את המצב הקיים בשדה האמנות הפלסטית, שבו פחות או יותר כל אנשי המקצוע הלוקחים חלק בהפקת תערוכות ואירועי אמנות עבור מוסדות ציבור מקבלים שכר על עמלם – חוץ מאתנו, האמנים עצמם.

באירופה ובארצות הברית התעוררה בשנים האחרונות מודעות ציבורית למחדל אי התשלום לאמנים, וביוזמת התאגדויות מקצועיות של אמנים פלסטיים הועברו תיקונים בחוק ובוססו נהלים שמבטיחים כיום תשלום שכר לאמנים. לישראל יש הזדמנות ליישר קו עם העולם ולקדם מציאות רצויה והוגנת כלפי אמניה. מועצת הפיס לתרבות ולאמנות כבר עשתה צעד חשוב בדרישתה לשלם עשרים אחוזים מגובה התמיכה שהיא מעבירה לפרויקטים באמנות כשכר לאמנים. אנחנו ממליצים להרחיב את היוזמה המבורכת הזו לכלל הפעילות המתקיימת בשדה. לדעתנו, קיומה ההוגן והתקין של זירת אמנות מקומית הוא אינטרס של החברה הישראלית.

כשלב ראשון, גיבשנו (יחד עם אמנים ויועצים מקצועיים) תעריפון לשכר אמנים ולדמי תצוגה, עבור מנהלי מוסדות לאמנות, אוצרים ומפיקים. אפשר למצוא אותו כאן.
חשוב לנו מאוד שתעקבו אחרי העדכונים בנושא בעמוד הפייסבוק ובאתר, שתשתפו ותתערבו כמה שיותר במהלך החשוב וההיסטורי הזה.

בהצלחה לכולנו!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!