כמה שכר אמן משלמים במוזיאונים בארה״ב?

כתבה ב״ארט ניוזפייפר״ על מוזיאונים מרכזיים בארה״ב שהחלו לשלם בשנים האחרונות שכר אמן קבוע.
20/04/2024
New York, NY, USA – June 3, 2022: The Whitney Museum of American Art. One World Trade Center can be seen in the background.

כתבה מעניינת שכותרתה ״כמה צריכים מוזיאונים לשלם לאמנים?״ ראתה אור בחודש שעבר ב״ארט ניוזפייפר״.

אריק קרוסבי, מנהל מוזיאון קרנגי בפיטסבורג המשלם שכר לאמנים המשתתפים בתערוכות מאז שנת 2018, מספר בכתבה כי הוא רואה בתשלום שכר אמן חלק מהמחויבות של המוזיאון לערכים של גיוון, צדק ופתיחות. ״אם אנחנו לא יכולים למצוא דרך לשלם לאמנים שמשתתפים בתערוכות שלנו, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם האופן שבו אנחנו משתמשים בתקציבים שלו באמת מבטא את הערכים שלנו כמוסדות אמנות,״ הוא אומר למראיינת.

בכתבה נזכרים סכומים המשולמים כשכר אמן במוזיאונים מרכזיים בארה״ב בשנים האחרונות: בביאנלה האחרונה של מוזיאון וויטני, המשלם שכר אמן מאז שנת 2017, כל אמן מקבל דמי השתתפות על סך 2000$. הביאנלה כוללת 71 אמנים, מה שאומר שמדובר בתקציב של למעלה מ-150,000$ עבור שכר אמן. מוזיאון האמר בלוס אנג׳לס משלם כ-1000$ לאמן עבור תערוכות הביאנלה שלו מאז שנת 2012. מוזיאון PS1 בניו יורק משלם לאמנים תעריף בסיסי של 500$ לתערוכות קבוצתיות, ותעריף גבוה יותר עבור תערוכות מוזמנות.

״זה לא סכום שאני יכול להתקיים ממנו,״ אומר בכתבה האמן כחליל רוברט אירווינג על ה-1500$ שקיבל מהטריאנלה במוזיאון החדש לאמנות עכשווית בניו יורק. ״אבל זו לפחות תחושה שמכירים בעבודה שלי באיזשהו אופן.״

לקריאת הכתבה המלאה באנגלית לחצו כאן.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות