02/04/2020

פניית האיגוד למנכ”ל משרד התרבות בבקשה לביטול מיסי ארנונה לסטודיו של אמנים בתקופה הקרובה

חברים וחברות יקרים ויקרות,

לאחר שפעלנו מול עיריות תל אביב וירושלים להקלות בארנונה לסטודיואים של אמנים וחללי אמנות עצמאיים בתקופה הקרובה, פנינו אמש גם למנכ”ל משרד התרבות וראש מנהל התרבות בעקבות ההקלות שמשרד הפנים השית על הסקטור העיסקי בעניין הארנונה, וביקשנו מראשי משרד התרבות לפנות למשרד הפנים בבקשה להשית הקלות אלה גם על סקטור האמנים בישראל – ולבטל גביית דמי ארנונה עד שהמשק יחזור לשגרת פעילות רגילה.

נעדכן על תשובתם ועל כל התפתחות נוספת בקרוב.

מצורף העתק של המכתב.

—————-


לכבוד 
מר יוסי שרעבי, מנכ”ל משרד התרבות והספורט

הגב’ גלית והבה שאשו, ראשת מנהל תרבות, משרד התרבות


הנדון: בקשה לביטול מיסי ארנונה בסטודיואים של אמנים בתקופה הנוכחית


שלום,
האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל הוא האיגוד המקצועי המרכז את הטיפול בציבור האמנים המקצועיים בכל הארץ. כמשוער, בימים אלה של מגפת הקורונה אנחנו נדרשים לטפל במצב המיוחד שבו נתונים האמנים ומנסים לתת מענה לצרכים השונים שלהם.
אנו פונים אליכם בבקשה לעזרה הנוגעת לימים אלה:מרבית האמנים המקצועיים אשר שוכרים סטודיו לצורך עבודתם לא מגיעים לסטודיו בימים אלה של סגר ובידוד ולפיכך סובלים מנטל כלכלי גדול – הן בשל הצורך להמשיך ולשלם את דמי השכירות של הסטודיו והן בשל הצורך להמשיך ולשלם בסטודיו את מיסי ארנונה לרשויות המקומיות. בעקבות ההקלות שמשרד הפנים השית על הסקטור העיסקי בעניין הארנונה, נודה לכם מאד אם תוכלו לפנות למשרד הפנים בבקשה להשית הקלות אלה גם על סקטור האמנים בישראל – ולבטל גביית דמי ארנונה עד שהמשק יחזור לשגרת פעילות רגילה.


נזקי וקשיי המגפה לא פסחו על ציבור האמנים בישראל הפועל בצמצום כלכלי ממילא. רבות מן האמניות ורבים מן האמנים איבדו את מקור פרנסתן.ם בימים אלה (בין אם נתנו שירותים כפרילנסרים, כמורים וכמדריכים לאמנות, כעובדים במרכזי תרבות, ועוד), ביניהן.ם רבות ורבים נמצאים כבר למעלה משבועיים בבתיהם עם ילדיהם. תערוכות, הרצאות, סדנאות שהיו מתוכננות לימים אלה – בוטלו. נודה לכם מאד על עזרתכם בהשגת ביטול דמי הארנונה בתקופה הנוכחית ועד שהמגיפה תחלוף. בתקווה שזה יקרה במהרה וכולנו נוכל לחזור לשגרה ברוכה ולנסות להתאושש מן הנזקים.


בתודה גדולה

ובברכה לימים טובים ובריאים,
ד”ר שחר פרדי כסלו

יו”ר האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות