המלצות האיגוד לשינויים בתבחיני התמיכה בגלריות ציבוריות

חוברת ההמלצות של האיגוד לשינויים בתקנות משרד התרבות לתמיכה בגלריות ציבוריות.
01/09/2023

ההמלצות הוגשו החודש לבכירי משרד התרבות ולאנשי המדור לאמנות פלסטית.

אנחנו שמחים לשתף את חברי וחברות האיגוד בחוברת ההמלצות לשינויים בניסוח תבחיני התמיכה של משרד התרבות בגלריות ציבוריות. את החוברת הזו הגשנו בחודש האחרון לבכירי משרד התרבות, לאנשי המדור לאמנות פלסטית במשרד ולבעלי תפקידים רלוונטיים נוספים בשדה.

ההמלצות לעידכונים ושינויים מבוססת על מחקר שטח מקיף שכלל ראיונות עם עשרות מנהלי גלריות ציבוריות בישראל, לצד סקר בהשתתפות למעלה מ-100 אמנים שהציגו בגלריות ציבוריות בשנים האחרונות. בבסיס ההמלצות עומדת הדרישה להפוך את תשלום שכר אמן לתנאי סף לקבלת תמיכה ממשרד התרבות. כלומר – שגלריות ציבוריות שאינן משלמות שכר אמן לא יוכלו לקבל תקציב מהמשרד. במקביל, מתוך הבנה למצב הקיים של הגלריות הציבוריות, אנו פועלים כדי להשיג תוספת תקציבית יעודית לתשלום שכר אמן, שיועבר לגלריות למטרה זו.

אנחנו מודים לאנשי המדור לאמנות פלסטית על הקשב והרצון טוב לעדכן את התקנות הקיימות, ועובדים כרגע על מחקר נוסף בנושא מודלים לתשלום שכר אמן, לצד המשך שיחות ואיסוף מידע ממנהלי גלריות ציבוריות כדי שנוכל להעביר למשרד התרבות המלצות נוספות.

פעילות האיגוד לקידום זכויות האמנים מתבצעת במסגרת שיתוף פעולה של האיגוד עם קרן פלומס לאמנות, והודות לתמיכתה של הקרן בקידום זכויות האמנים. את חוברת ההמלצות כתבו אנה ווילד ורויטל בן-אשר פרץ. תודתנו נתונה לדוריס ארקין, דורית זינגר, ענת רדנאי, עו״ד נורית אשר-פניג, יעלה חזות, רן קסמי-אילן, שרון בר לב, שגית צור להב ואורית לרנר על העצות הטובות.

לקריאת חוברת ההמלצות לחצו כאן.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות