12/10/2020

קריאה דחופה לשרי התרבות והבריאות לפתוח בהקדם מוזיאונים וגלריות ולהשיב את פרסי משרד התרבות וקרן היוצרים העצמאיים לשנה זו

הבוקר (12.10) פנה איגוד האמנים הפלסטיים בפנייה דחופה נוספת לשר התרבות, לשר הבריאות וליו״ר מרכז השלטון המקומי בדרישה לפתוח את המוזיאונים והגלריות לקהל בהקדם האפשרי ביציאה מהסגר הנוכחי, וכן לפעול לסייע לציבור האמנים העצמאיים בשעה קשה זו, ולהשיב את תקציבי הפרסים של משרד התרבות, וכן את הקרן ליוצרים עצמאיים ופרוייקטים נוספים בתחום האמנות שבוטלו השנה.

הפניה מגיעה יום לפני התכנסותו של קבינט הקורונה מחר, יום שלישי (13.10)

לצד איגוד האמנים הפלסטיים חתומים על המכתב גם הארגונים והגופים הבאים: פורום מנהלי/ות מוסדות אמנות, איגוד המוזיאונים ואיקום ישראל, איגוד האוצרות והאוצרים בישראל (בהקמה), נציגי האקדמיות והמוסדות ללימוד אמנות בישראל, נציגי האמניות והאמנים העצמאיים, נציגי הפעילות והפעילים בתחום האמנות הפלסטית בישראל.

מתוך המכתב –

״דחיית פתיחתם של מוסדות וחללים האמנות היא בבחינת גזר דין מוות לשדה האמנות בישראל, תחום שסובל ממילא מתת-תקצוב ציבורי חמור ונאבק בקשיי קיום אמיתיים גם בימים כתיקונם. סגירת המוזיאונים והגלריות פוגעת במעגלי תעסוקה רחבים, מעבר לעובדים השכירים של המוסדות. בעקבותיהם נפגעים גם כל נותני השירותים והספקים העובדים עם מוסדות אלה בשוטף, לרבות: ספקי מזון, מובילים, טכנאים, נגרים, תאורנים, מעצבים גרפיים, מתרגמים, עורכים לשוניים, ועוד.

בנוסף, אנו קוראים לך כבוד השר להידרש למצבם הקשה של האמנים בישראל בימים אלה. פעילותם היא הלב הפועם של האמנות בישראל. בלי אמנים אין אמנות. לכן נדהמנו ללמוד על כך שדווקא השנה נבצר מהאמנים להיעזר בתקציבים הממשלתיים שהיו מאושרים ומובטחים לשנה זו, במסגרת הקרן ליוצרים עצמאיים, פרסי המשרד הניתנים בכל שנה לאמנים נבחרים והמלגות לאמניות ולאמנים בקהילה. המכה הקשה בגניזת התקציבים והפלטפורמות הללו בשנה זו היא כפולה, שכן היא פוגעת במישרין הן בציבור האמניות והאמנים והן בציבור הרחב שזכאי ליהנות ממפעלי אמנות איכותיים ומקצועיים בתמיכת המדינה. דווקא בשנה זו היינו מצפים מן המשרד שתפקידו לטפח ולעודד אמנות בישראל לשנס מותניים ולעשות מאמצים מיוחדים כדי להושיט יד ולהקים קופת חירום לטובת האמנים שחלקם עומדים כעת, שבעה חודשים מאז הסגר הראשון, לפני חרפת רעב.״

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות