30/08/2020

פניית האיגוד לשר התרבות והספורט, חילי טרופר, בנושא חלוקת פרסי המשרד ליוצרים לשנת 2020

איגוד האמנים הפלסטיים, ביחד עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי”ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות פנה בשבוע האחרון לשר התרבות והספורט, ח”כ חילי טרופר, בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020.

כזכור, פרסי המשרד לשנת 2019 חולקו באיחור ניכר, ורק לאחר מאבק ממושך של האיגוד. שנת 2020 מתקרבת לסיומה, וקולות קוראים לפרסי המצויינות ולקרן היוצרים העצמאים, אשר דרושים לאמנים ולאמניות בתקופה זו יותר מתמיד, עדיין לא פורסמו.

נציגי האיגוד יפגשו בתחילת החודש הקרוב עם שר התרבות הנכנס וידגישו בפניו את נחיצות התמיכות והפרסים הללו להמשך קיומו של תחום האמנות הפלסטית בישראל.

מתוך המכתב שנשלח לשר התרבות, ח”כ חילי טרופר –

“אנו פונים אליך בבקשה לא לפגוע בתמיכה ביוצרים עצמאיים של משרד התרבות.

בניגוד לרוב מדינות אירופה התמיכה בישראל ביוצרים עצמאיים הייתה מאז ומעולם נמוכה. לפני כמה שנים במאבק משותף של ארגוני היוצרים ופורום מוסדות תרבות וכחלק מהחתימה על הסכם תקציבי לשנת 2015 הוחלט על תקצוב בבסיס של 7.5 מיליון ₪ לקרן ליוצרים עצמאיים. לצערנו שוב נאלצנו להיאבק על מימוש ההסכמה ובשנת 2019 סוף סוף יצאה הקרן לדרך ופורסם קול קורא בארבעה תחומים: מחול, אומנות פלסטית , מוזיקה ותיאטרון. אנו שומעים לאחרונה שמועות לפיהם הקרן לא תופעל השנה. המשמעות היא אובדן של כ-6  מיליון ₪ לתחום היצירה העצמאית.

ברצוננו להדגשי שאם אכן כך יקרה זוהי מכה קשה שמצטרפת להחלטה שעדין לא פורסמה רשמית לא לחלק השנה פרסים ליוצרים עצמאיים שהם עוד כ-5 מיליון ₪ שמחולקים בכול התחומים.

כמו כן נכון לרגע זה למרות שפרויקט אומן בקהילה זוכה להצלחה גדולה לא פורסם קול קורא לשנה החדשה.

אין צורך להכביר במילים על מצב היוצרים העצמאיים בתקופה הזו של הקורונה. אין ספק שהשנה יותר מכול תקופה אחרת בעבר חשוב לשמור על התמיכה ביוצרים העצמאיים בכול התחומים .

אנו מבקשים את עזרתך הדחופה על מנת להפעיל עוד השנה את הקרן ליוצרים העצמאיים, לאשר את פרויקט אומן בקהילה, ומציעים שחלק מהתקציב שיועד לפרסים ישמש להגדלת שני הפרויקטים.”

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות