נוסח הסכם זכויות היוצרים של מוזיאון תל אביב ישונה בעקבות פניית האיגוד

רצינו לעדכן שבשבוע שעבר פנו אלינו מספר אמנים ואמניות כדי להתייעץ לפני חתימה על מסמך זכויות יוצרים מול מוזיאון תל אביב, מתוך חשש כי נוסח המסמך מקנה למוזיאון זכויות מעבר לנדרש, ואף מחליש את כוחם של האמנים החותמים. בתגובה, פנינו אל הנהלת המוזיאון והצענו מספר שינויים בנוסח המסמך הקיים.

בעוד שהנוסח המקורי הקנה למוזיאון שימוש ביצירות בכל דרך ולכל מטרה – וללא התייחסות לזכויותיו המוסריות של היוצר – הנוסח שהצענו מבהיר את שימוש המוזיאון ביצירה למטרות שעניינן שימוש הוגן לצרכים פרסומיים או תדמיתיים, ובכפוף לשמירת הזכויות המוסריות ביצירות. בנוסף, הוכנסה הבהרה לגבי מקרים של תביעה מצד ג'.

אנחנו שמחים לעדכן שבעקבות פנייתנו, החליטה הנהלת המוזיאון לנסח מסמך חדש שיכלול את הערות האיגוד, וידגיש את זכויותיהם של האמנים על יצירותיהם המוצגות. אנחנו מודים למוזיאון תל אביב על הכוונות הטובות, ועל שיתוף הפעולה הזריז והאלגנטי.

תמיכת האיגוד באמניות המציגות בתערוכה "עושות היסטוריה" במוזיאון חיפה
בעקבות מאמצי האיגוד – חולקו פרסי משרד התרבות לשנת 2019
יעוץ חינם בענייני מס וזכויות בתקופת הקורונה
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!