הצטרפות

אולי תסבירו קודם למה כדאי לי להצטרף?
בסדר גמור! קודם כל, עם כרטיס החבר באיגוד אתם נכנסים בחינם למוזיאונים המובילים בישראל, כמו מוזיאון ישראל ומוזיאון תל אביב (רשימה מלאה, כאן.) כבר שווה את דמי החבר!
בנוסף, עם כרטיס האמן בינלאומי של אונסק"ו (אותו תקבלו כחברי האיגוד) אתם נכנסים בחינם גם למוזיאונים החשובים בעולם –  הלובר, מוזיאון ד'אורסה, מרכז פומפידו, המוזיאון לתולדות האמנות בווינה ועוד רבים וטובים (רשימה מלאה, כאן.)
אנחנו גם מפיקים עבור חברות וחברי האיגוד אינספור אירועים, סדנאות, הכשרות מקצועיות ומפגשים אישיים עם דמויות מובילות בתחום – רובם המכריע בחינם, או בסבסוד משמעותי לחברים.
מה עוד? חברי האיגוד מקבלים הנחות קבועות ברשת "ארטא", "יוגנד" ועוד שלל הנחות מיוחדות בבתי עסק לצרכי אמנות ומבעלי מקצוע הקשורים לתחום, כולל יעוץ משפטי ראשוני חינם (בענייני אמנות. אם שדדתם בנק, השוד הסתבך והמשטרה בעקבותיהם – נא לא לפנות אלינו.).
לאורך השנה, זה יוצא די הרבה כסף.
חברי וחברות האיגוד נהנים גם מגישה בלעדית אל "האוצר" – מחסן מיחזור חומרים לאמנים שהקים האיגוד, ובו תוכלו לנבור וללקט לעצמכם חומרים שווים ביותר שנותרו במחסני מוזיאון תל אביב ומחלקות עיריית תל אביב-יפו לאחר תערוכות ועבודות בעיר.
אבל חשוב עוד יותר מכל ההנחות, החינם וההטבות – אנחנו היחידים שעובדים כדי לשנות את המצב הקיים. אנחנו נלחמים על הגדלת תקציב האמנות, על תשתיות, על הסדרת שילובם של אמנים מקצועיים בתחום הפיסול הציבורי ובשיפור מעמד האמן. אנחנו עומדים בקשר רצוף עם משרדי התרבות והאוצר, עם ח"כים, עיריות ומועצות מקומיות כדי להביא לתחום עוד כסף. לתאטראות יש צי של לוביסטים שעושים עבורם את העבודה הזו. לכם יש אותנו.
בסדר בסדר, שוכנעתי. אבל איך מצטרפים?
קודם כל, הרשו לנו לברך אתכם על החלטה נבונה!
כדי להצטרף, פשוט לוחצים כאן ומעלים קורות חיים (או תעודת סטודנט, אם אתם סטודנטים לאמנות בשנה ד׳). ברגע שנוודא שאתם אמנם עונים על הקריטריונים המקצועיים, ניצור איתכם קשר ונתקדם בזריזות.
מה, לא מספיק לכם שאני טיפוס יצירתי?
האמת היא שלא. חברות באיגוד האמנים הפלסטיים מותנית במענה על מספר קריטריונים מקצועיים – למשל, לימודי אמנות במוסד מוכר, או מספר תערוכות בגלריות/מוזיאונים. את הקריטריונים המלאים אפשר לבדוק כאן.
כמה זה עולה?

חברות באיגוד עולה 150 ש"ח לשנה קלנדרית. הנפקת כרטיס האמן בינלאומי של אונסק"ו עולה 20 שקלים נוספים, אך אם תשלמו את דמי החבר בהוראת קבע תקבלו את הכרטיס בחינם.

אחרי שחברותכם אושרה, נשלח לכם לינק לתשלום. את דמי החבר אפשר גם לשלם כאן בקלילות באמצעות כרטיס אשראי.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!