הצטרפות

אולי תסבירו קודם למה כדאי לי להצטרף?
בסדר גמור!
*עם כרטיס החבר באיגוד אתם נכנסים בחינם למוזיאונים המובילים בישראל, כמו מוזיאון ישראל ומוזיאון תל אביב (רשימה מלאה, כאן.)
*עם כרטיס האמן בינלאומי של אונסק"ו (אותו תקבלו כחברי האיגוד) אתם נכנסים בחינם גם למוזיאונים החשובים בעולם –  הלובר, מוזיאון ד'אורסה, מרכז פומפידו, המוזיאון לתולדות האמנות בווינה ועוד רבים וטובים (רשימה מלאה, כאן.)
*אנחנו מפיקים עבור חברות וחברי האיגוד אינספור אירועים, סדנאות, הכשרות מקצועיות ומפגשים אישיים עם דמויות מובילות בתחום – רובם המכריע בחינם, או בסבסוד משמעותי לחברים.
*חברי האיגוד נהנים מהנחות קבועות ברשת "ארטא", "יוגנד" ועוד שלל הנחות מיוחדות בבתי עסק לצרכי אמנות, כולל יעוץ משפטי ראשוני חינם (בענייני אמנות. אם שדדתם בנק, השוד הסתבך והמשטרה בעקבותיהם – נא לא לפנות אלינו.).
*חברי וחברות האיגוד נהנים גם מגישה בלעדית אל "האוצר" – מחסן מיחזור חומרים לאמנים שהקים האיגוד, ובו תוכלו לנבור וללקט לעצמכם חומרים שווים ביותר שנותרו במחסני מוזיאון תל אביב ומחלקות עיריית תל אביב-יפו לאחר תערוכות ועבודות בעיר.
אבל חשוב עוד יותר מכל ההנחות, החינם וההטבות – אנחנו היחידים שעובדים כדי לשנות את המצב הקיים. אנחנו נלחמים על הגדלת תקציב האמנות, על הקמת תשתיות, על הסדרת שילובם של אמנים מקצועיים בתחום הפיסול הציבורי, על הסדרת שכר אמן במוסדות אמנות ציבוריים. אנחנו מפעילים לחץ רצוף כל השנה על משרדי התרבות והאוצר, עם ח"כים, עיריות ומועצות מקומיות כדי להביא לתחום עוד כסף.
בסדר בסדר, שוכנעתי. אבל איך מצטרפים?
קודם כל, הרשו לנו לברך אתכם על החלטה נבונה!
כדי להצטרף, פשוט לוחצים כאן ומעלים קורות חיים (או תעודת סטודנט, אם אתם סטודנטים לאמנות בשנה ד׳). ברגע שנוודא שאתם אמנם עונים על הקריטריונים המקצועיים, ניצור איתכם קשר ונתקדם בזריזות.
מה, לא מספיק לכם שאני טיפוס יצירתי כדי להצטרף?
האמת היא שלא. חברות באיגוד האמנים הפלסטיים מותנית במענה על מספר קריטריונים מקצועיים – למשל, לימודי אמנות במוסד מוכר, או מספר תערוכות בגלריות/מוזיאונים. את הקריטריונים המלאים אפשר לקרוא כאן.
כמה זה עולה?

חברות באיגוד עולה 150 ש"ח לשנה קלנדרית. הנפקת כרטיס האמן בינלאומי של אונסק"ו עולה 20 שקלים נוספים, אך אם תשלמו את דמי החבר בהוראת קבע תקבלו את הכרטיס בחינם.

אחרי שחברותכם תאושר, נשלח לכם לינק לתשלום.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!