מכתב מחאה מטעם האיגוד לנשיא אוניברסיטת חיפה, עקב ביטול אירוע התרבות במוזיאון הכט

איגוד האמנים הפלסטיים, יחד עם פורום מוסדות תרבות ואמנות בישראל וארגוני יוצרים רבים נוספים, שלח השבוע מכתב מחאה לנשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין, עקב ביטולו של שיח גלריה אשר אמור היה להתקיים במוזיאון הכט בבעלות אוניברסיטת חיפה וקרן הכט, וזאת בשל השתתפותו והצגת יצירתו של האמן סאהר מיעארי ובשל היותו אמן ערבי פלסטיני.

מתוך המכתב –

"אין זה מתקבל על הדעת שמוסד הנתמך מכספי ציבור, יימנע מלקיים אירוע או להציג יצירה של אמן רק בשל מוצאו או דעותיו הפוליטיות. אפשר רק לדמיין אילו תגובות היו משוגרות אם המילה "פלסטיני" הייתה מוחלפת במילה "יהודי"… אנחנו אכן מברכים על תגובת האוניברסיטה שאינה מקבלת התנהלות זו, אך עודנו דורשים פרסום התנצלות ציבורית בשם גב' נטר-מרמלשטיין ומוזיאון הכט בשל התנהגותם הגזענית, והתחייבות מצדם ומצד האוניברסיטה שאפליה וגזענות כזו לא תעבור על סדר היום בעתיד."

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!