מוזמנות לסדרת הרצאות על ״אמהות, אמנות ושדות הכוח״ עם ד״ר לני דותן

אנחנו שמחות ונרגשות להזמין את חברות (וחברי) האיגוד לסדרת הרצאות על אמהות, אמנות ושדות הכח״ עם ד״ר לני דותן.

בסדרת ההרצאות תספר ד״ר דותן על התמורות שמתרחשות בעולם בשנים האחרונות בנושא זה. נדבר על הזדמנויות חדשות שנוצרו לאמניות שהן גם אמהות, על ספרות שעוסקת בנושא, על פלטפורמות יעודיות, פרסים ואף מוזיאונים ואוספים שעוסקים באמהות באופן מובהק. כל אלה מבקשים לצמצם את הפער שהתקבע בעולם האמנות בין אמנים גברים, נשים אמניות ונשים אמניות שהן גם אמהות.

הרצאת המבוא היא הראשונה בסדרה של הרצאות המבקשות להציף את שאלת ה׳אמהות ואמנות׳ כנושא מחקר אמנותי לגיטימי בעולם שעדיין נשלט על ידי המחשבה הפטריארכלית. הסדרה תבחן את היחסים בין גופי הכוח המניעים את שדה האמנות בארץ, לבין אמניות שהן אמהות, במטרה להוביל לשינוי אמיתי ועמוק בשיח ובפרקטיקה של עולם האמנות המקומי.

ד״ר לני דותן היא אמנית, חוקרת ואמא. במחקר הדוקטורט שלה חקרה דותן את ייצוגי האישה בתולדות האמנות והשפעתם על תפקידי האישה ובעיקר האם בחברה של ימינו.

ההשתתפות בהרצאה היא בחינם לכל ציבור האמניות והאמנים.

ההרצאה הראשונה תתקיים בזום ביום שלישי, ה-20/4, בשעה 21:00.

להרשמה ליום העיון לחצו כאן.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!