חברי האיגוד מוזמנים להציע הצעות לשיפור הליך ההגשה בקרן ליוצרים עצמאיים

איגוד האמנים הפלסטיים מברך את האמנים והאמניות שזכו במענקי הקרן ליוצרים עצמאיים לשנת 2019. הקרן החלה השנה את פעילותה בשעה טובה, ומטרתה לחזק את היוצרים העצמאיים ולעודד אותם בעשייתם באופן ישיר, ולא בהכרח באמצעות המוסדות המציגים אותם.

איגוד האמנים ליווה את הקמת הקרן בשנים האחרונות עד להשקתה בשנה שעברה וממשיך לעמוד בקשר עם המשרד ועם מנהלי הקרן לטובת האמנים. אנו פונים לאמנים שהגישו בקשות לתמיכה מהקרן – בין אם קיבלו מענק ובין אם לאו – בבקשה שתשלחו לנו הערות והצעות לייעול הליך ההגשה לקרן לקראת המועד הבא. אנו נעביר את ההערות וההצעות לקרן, לקראת ניסוח ופירסום הקול הקורא הבא של הקרן בהמשך השנה.

הקרן ליוצרים עצמאיים חילקה בשנת 2019 מענקים בגובה 6.4 מיליון ש"ח. המענקים ניתנו ליוצרים עצמאיים הפועלים בארבעה תחומי אמנות: מחול, תיאטרון, מוזיקה ואמנות פלסטית. רבע מתוך תקציב הקרן – 1.6 מיליון ש"ח – הוקצה ליוצרים בתחום האמנות הפלסטית. העובדה שיש תקציב ייעודי לכל תחום היא חשובה, ומשמעותה שהיצירה בתחומים אלה מתחזקת באופן שווה. ההחלטה זו לחלק את משאבי הקרן באופן שווה בין התחומים היא הישג של האיגוד, שחזר ודרש חלוקה שווה של תקציב הקרן בין התחומים כבר בתהליך האירגון של הקרן.

את הערותיכם והצעותיכם שלחו לכתובת – igud.a.p@gmail.com

הקול הקורא הבא להגשת בקשות לקבלת מענק יפורסם בתוך חודשים ספורים. כדאי מאוד לעקוב אחרי פירסומי האיגוד בפייסבוק ובניוזלטר, שם נפרסם את דבר הקול הקורא כשיפתח להגשות חדשות.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!