האיגוד גאה להציג: תעריפון שכר אמן מעודכן לשנת 2021

הסדרת תשלום שכר אמן ואמנית במוסדות ציבוריים הוא אחד מתחומי הפעילות המרכזיים של האיגוד בשנים האחרונות. מדינות מתקדמות רבות בעולם כמו קנדה, גרמניה, נורבגיה וצרפת החלו בעשור הקודם להסדיר את תשלום שכר האמן במוסדות אמנות ציבוריים על פי תעריפון קבוע.

בישראל, מצב העניינים בחלק גדול מהמוסדות הציבוריים הוא כזה שבו כל בעלי המקצוע התומכים ביצירת האמן והאמנית – אוצרות, מסגרים, מובילים, סדרניות וכו׳ — זוכים לשכר הוגן עבור עבודתם, בעוד שהאמן והאמנית, שבלעדי יצירתם לא הייתה תעסוקה לכל השאר, הינם העובדים היחידים שלא מקבלים שכר עבור עבודתם.

מצב עניינים אבסורדי זה לא יכול להמשך.

בשנים האחרונות פעל האיגוד להעלות את הנושא למודעות, ובשנת 2018 פרסמנו תעריפון שכר ראשון לשדה האמנות הישראלית.

לשמחתנו, תעריפון השכר הקודם של האיגוד אומץ על ידי ״תרבות לפריפריה״, והפך לכלי שמיש עבור אמנים ואמניות שעובדים מול מוסדות ציבור. בעקבות פרסומו החלו מוזיאונים אחדים לשלם לאמנים ואמניות שכר באופן קבוע.

לאחר דיאלוג קשוב עם מוסדות אמנות ציבוריים רבים נוספים הפועלים סביבנו, אנו מפרסמות כעת גרסה מעודכנת של התעריפון. אנו מאמינות שהתעריפון המעודכן יביא להצטרפותם של מוסדות נוספים להסדר תשלום שכר אמן ואמנית קבועים.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!