Teddy Talks & Practice – סדנת כלים מעשיים לאמנים

27/04/2017

סדנת כלים מעשיים לאמנים בגלריה החדשה, אצטדיון טדי, ירושלים
בהשתתפות עדי גורה, סאלי הפטל נוה, ליאת לבני, שרי גולן וגלעד לביאן

שמחים להזמין אתכם להשתתף ב”סדנאות כלים מעשיים” שתערך בגלריה החדשה “סדנאות האמנים” ירושלים, בשיתוף פעולה איתנו. הסדנה מומלצת מאוד לאמנים שמרגישים שחסרים להם כלים מעשיים לניהול קריירה, כלים שאינם בהכרח נלמדים בבית הספר לאמנות. אז קדימה – זו ההזדמנות לרכוש אותם!

הסדנה תכלול חמישה מפגשים, ותכסה נושאים כמו עבודה מול גלריות מסחריות, מוזיאונים ואספנים (עדי גורה, גלריה “ברוורמן”), כתיבת הצהרת אמן והכנת תיק עבודות (סאלי הפטל נוה, אוצרת עצמאית), מיפוי עולם הרזידנסים (ליאת לבני, אמנית), תמחור ומכירת עבודות (שרי גולן, אוצרת עצמאית) וגיוס ובניית תקציב (גלעד לביאן, מנהל מוזיאון יהדות איטליה)

הסדנאות יחלו בשבוע האחרון של חודש מאי, ויתקיימו בימי שישי בבוקר. ההרשמה לחברי האיגוד בהנחה מיוחדת.

הגלריה החדשה סדנאות האמנים טדי של המחלקה לאמנות חזותית בעיריית ירושלים בשיתוף עם האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל שמחים להציע חמש סדנאות להקניית כלים בסיסיים להתנהלות בשדה האמנות הפלסטית בישראל. הסדנאות יתקיימו בימי שישי, בשעות 12:00-9:00.

מחיר סדנה אחת בהרשמה מראש לכל התכנית: 120 ₪ (סה”כ 600 ₪); מחיר סדנה בודדת: 170 ₪.

מחיר סדנה בודדת לחברי האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל: 80 ₪. (400 ₪ בהרשמה מראש לכל התכנית)

יש להירשם ולשלם מראש. פתיחת סדנה מותנית במינימום עשרה משתתפים, ומספר המקומות מוגבל.

להרשמה אנא שלחו פרטים לכתובת המייל: newgallery@jerusalem.muni.il

*יש להצטייד במחשב אישי בכל מפגש

26.5.17 Art of a deal 

מנחה: עדי גורה, שותפה, אוצרת ומנהלת בגלריה בוורמן, תל אביב

https://bravermangallery.com/

להיות אמן היום דורש מיומנויות נרחבות שאינן נלמדות בבתי הספר לאמנות. במפגש זה נכיר את שדה האמנות הישראלי והבין-לאומי, מיהם השחקנים המרכזיים (גלריות, מוזיאונים, אספנים וכו’) בו, מהן הפלטפורמות המרכזיות שמהוות קטליזטור לחשיפת אמנים (לימודים, פרסים, תכניות רזידנס וכו׳), ונבין כיצד ניתן להשתלב בתוך מארג זה לצורך בניית קריירה אמנותית. החלק השני של המפגש יוקדש לתרגול פרזנטציות של תיקי עבודות.  

9.6.17 כלי יסוד: כתיבת הצהרת אמן והכנת תיק עבודות

מנחה: סאלי הפטל נוה, אוצרת עצמאית

www.sallyhaftel.com

בתקופה זו, שבה המפגש הראשוני בין האמן ובין אוצרים, גלריסטים ואספני אמנות במדיה הדיגיטלית מקדים את המפגש הבין־אישי, הצהרת האמן ותיק העבודות הם בעלי משקל כבד. אלו מתפקדים כ”כרטיס ביקור” המציג באופן מילולי וחזותי את גוף היצירה של האמן ועשויים להשפיע במידה רבה על ההחלטה לגבי המשך הקשר עם האמן. אמנים רבים מחמיצים הזדמנויות רק בשל הצהרת אמן שאינה מנוסחת כראוי או תיק עבודות המאורגן כלאחר יד. המפגש יתחלק לשניים: חלקו הראשון יתמקד באופן הגשת תיק עבודות, וחלקו השני – בניסוח ודיוק הצהרת אמן. האמנים יתבקשו להגיע עם הצהרת אמן ותיק עבודות (דיגיטלי).

סאלי הפטל נוה  אוצרת תערוכות בחללים אלטרנטיביים ובמוזיאונים ברחבי הארץ, בין היתר: שובו של הנייר / מחשבות על רישום, הביאנלה  ה־VI לרישום, המוצגת בימים אלו; הייתה האוצרת של “קו 16- גלריה קהילתית לאמנות עכשווית, תל אביב”; ומלמדת אוצרות ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון ובתכניות ללימודי אוצרות בסמינר הקיבוצים ובמכינת בצלאל, אקדמיה לעיצוב ואמנות.

 23.6.17 “למה לי רזידנסי עכשיו?”  

מלגות שהות אמן (Artist-in-Residence): מאגרי חיפוש והכנת הגשות

מנחה: ליאת לבני, אמנית, עובדת בבת ים

http://www.liatlivni.com/

מלגות שהות מאפשרות לאמן זמן ומקום אחרים, זמן לטייל ולגלות תרבויות חדשות, זמן להתמקד בעשיית אמנות ללא טרדות היומיום וזמן היכרות עם קולגות ואנשי מקצוע. בחלקו הראשון של המפגש תספר האמנית על תכניות הרזידנסי שהשתתפה בהן ותתייחס לציפיות מהאמן המוזמן לרזדנסי, להיבטים שיש לשים אליהן לב בתהליך החיפוש של קולות קוראים לרזידנסי ולפרסים ובתהליך הכנת ההגשה למועמדות למלגה. החלק השני של המפגש יוקדש לחיפוש מקום לשהות אמן עצמאי ואישי ולהתייעצות עם המנחה.

ליאת לבני בוגרת לימודי תואר ראשון ושני במחלקה לאמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל. השתתפה בשבע תכניות רזידנסי לאמנים ביפן, טיוואן, קוריאה, גרמניה וארה”ב; בשנת 2015 זכתה במקום הראשון בפרס בלום של יריד האמנות קלן.

7.7.17 תמחור עבודות ומכירות אמנות בשוק הישראלי כיום

מנחה: שרי גולן, אוצרת ומרצה עצמאית לאמנות

https://www.facebook.com/triangle.art.space/

אמניות ואמנים רבים מתחבטים בשאלות מורכבות לגבי פרנסה מאמנות. במפגש נשוחח על הקריטריונים לתמחור עבודות אמנות, על ההבדל בין תמחור רגשי לתמחור מקצועי ועל בניית מחירון מקצועי. נשוחח על תמחור של עבודות יחידניות לעומת עבודות בעלות מהדורות או עותקים, על אופן השימוש בתעודת מקוריות,  על יצירת קשר ושימור הקשר עם אספנים ורוכשי אמנות. נלמד כיצד נהוג לנהל מכירה או משא ומתן בעולם האמנות (כולל ההתמודדות המורכבת עם נושא ההנחות). אם הזמן יאפשר, נשוחח גם על שיווק ומכירה בפייסבוק ובאינטסגרם כיום. המשתתפים בסדנה יתבקשו להביא מחירון של עבודותיהם, ובהתייעצות בסדנה ידייקו את המחירון.

שרי גולן מייסדת ומנהלת “המשולש – חלל לאמנות” בתל אביב; יוזמת ומנחה את הסדנה לאמנים “כל מה שלא לימדו אתכם בבית ספר לאמנות”; הקימה וניהלה את עמותת “פעילה״ – לחיבור בין אמנות וקהילה; הייתה האוצרת והמנהלת האמנותית של גלריה רוזנפלד בתל אביב; מרצה על אמנות במסגרות פרטיות ובארגונים עסקיים; ולימדה בין השאר במדרשה לאמנות, בתיכון תלמה ילין ועוד.  

21.7.17 מתכנית עבודה לתקציב
מנחה: גלעד לביאן, מנהל מוזיאון יהדות איטליה

http://ijamuseum.org/he/

כל אמן המגיש בקשה לתמיכה בפרויקט אמנותי נדרש להגיש תקציב. התקציב הוא כלי הכרחי בהוצאת פרויקט אמנותי אל הפועל, בין שמדובר בתערוכה, קטלוג, או מיצב, בין שעלותו נמוכה או גבוהה. התקציב משמעותי גם להתנהלות האמנותית בשלבים אחרים. במהלך המפגש יתנסו המשתתפים בבניית תקציב לפרויקט בהתאם לרעיון וללוח הזמנים שלו ובשקלול נושאים כגון מהם ההיבטים שיש להתייחס אליהם בבניית התקציב, מהן ההזדמנויות והסכנות של הפרויקט, מהי נקודת האל-חזור שלו, כיצד מבצעים בקרה על הפרויקט, מהן ההחלטות האסטרטגיות שכדאי לקחת בחשבון במהלך הפרויקט, איך לנהל תזרים וכיצד לגייס תמיכות ומשאבים.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות