״אנחנו יכולים להשיג הכל. השאלה היא מה אתם צריכים״

ראיון קצר עם יניב עמר, מנהל האוצר החדש, על השיפורים והחידושים בפרויקט האוצר.
05/07/2024
יניב באוהל המחודש. צילום: רויטל בן-אשר פרץ.

בחודש וחצי האחרונים אנחנו משפצים, מגדילים וממרקים את מתחם האוצר. המתחם יפתח מחדש בתחילת אוגוסט. לקראת הפתיחה המחודשת שוחחנו עם יניב עמר, מנהל האוצר הנכנס, על השינויים והשירותים החדשים שיעניק האוצר לאמנים ואמניות, ועל התכניות להמשך.

הי יניב. האוצר היה סגור חודשיים, מה קורה שם עכשיו?

בחודשיים האחרונים אנחנו משפצים ובעצם בונים את המקום מחדש. המטרה היא להפוך למתחם נעים ומזמין מאוד לנבירה וגם לעבודה. בשלב הראשון במות עץ הותקנו בכל האוהל כדי להגביה את הרצפה ולמנוע רטיבות בחורף. כעת אני בונה לאוהל קירות, ועובד גם על נקודות חשמל ופתרון קירור, כדי שיהיה נחמד לפשפש אפילו בקיץ. אנחנו עובדים עם אגף שפ״ע (שיפור פני העיר, שבתוך השטח שלהם נמצא האוהל) על כניסה חדשה הישר מהפארק, כך שיהיה הרבה יותר נעים ונוח להיכנס. אנשי שפ״ע גם עוזרים לנו מאוד לפנות ולטפח את הסביבה שמחוץ לאוהל. אנחנו נקים שם משתלה קטנה, מקומות לשבת, והתכנית היא להפוך את האיזור הזה למתחם שבו נציע לאמנים גם חיתוך ועיבוד של חומרי הגלם מהאוצר. זו גם הזדמנות טובה לומר תודה למחלקת התרבות, לאגף שפ”ע ולמחלקת התברואה של עיריית תל אביב-יפו על השותפות והתמיכה בפרויקט, ולמפעל הפיס על התמיכה השנה, שעוזרת לנו מאוד בהרחבתו.

בחודשיים האחרונים אנחנו משפצים ובעצם בונים את המקום מחדש. המטרה היא להפוך למתחם נעים ומזמין לנבירה וגם לעבודה.

האוצר ימשיך לעבוד באותה מתכונת?

אנחנו נשמור על החלוקות החודשיות כי הן עבדו מצויין. אבל הכוונה שלנו היא להפוך את המתחם לכזה שפועל גם במהלך השבוע. האוהל יהיה פתוח פעם או פעמיים בשבוע ואמנים יוכלו לבוא, לחפש חומרים מסויימים שהם צריכים, וגם לקבל שירות של חיתוך ועיבוד חומרי הגלם שנמצאים באוצר. 

האוהל יהיה פתוח פעם או פעמיים בשבוע ואמנים יוכלו לבוא ולחפש חומרים שהם צריכים, וגם לקבל שירות של חיתוך חומרי הגלם.

אתה יכול לספר קצת על המטרה של הסקר שהאוצר מפיץ?

בחודש האחרון, לצערי, זרקנו לא מעט חומרים שנשארו פה יותר מדי זמן. אנחנו אוספים המון חומרים מהמון תורמים, ואנחנו רוצים להבין טוב יותר אילו חומרים אמנים צריכים. אני רוצה לדעת איפה להשקיע את האנרגיה. המטרה שלנו היא לעזור למוסדות אמנות ובתי חרושת ועסקים למחזר, אבל יותר מזה – לסייע לאמנים להשיג ממש בזול חומרים שהם באמת צריכים. הגענו עכשיו למצב שאנחנו יכולים להשיג פחות או יותר הכל, אז אם תוכלו להקדיש כמה דקות לענות על הסקר, זה מאוד יעזור לנו לחדד את הצרכים של הקהילה שמשתמשת באוצר. אנחנו גם רוצים להציע שירות חדש שבו אמנים יוכלו לפנות אלינו ולבקש חומרים ספציפיים שהם צריכים עבור תערוכה או פרויקט, ואנחנו ננסה לאתר אותם במיוחד. אבל אנחנו רוצים להבין קודם אם אתם באמת צריכים את זה.

הגענו עכשיו למצב שאנחנו יכולים להשיג פחות או יותר הכל, אבל אנחנו צריכים להבין טוב יותר אילו חומרים אמנים באמת צריכים.

ולסיום, תוכל לספר קצת על עצמך?

אני אמן מיצב. עבדתי שנים בסדנת הפיסול בשנקר, שם הדרכתי סטודנטים בעבודה עם חומר. כאמן אני מתעניין מאוד במה שהמקום מורכב ממנו, ומשתמש בכל מה שאני מוצא בסביבה. אני מחפש ומאתר חומרים במקום שבו אני פועל, וכמעט אף פעם לא נדרש לקנות חומרים חדשים. כך שאני מאוד קרוב אל הרעיון של האוצר, וכשהאוצר הוקם גם שימשתי כיועץ ועזרתי לגבש את החזון. האוצר הוא  פרויקט שצריך לצלול ולהתמסר אליו, ועכשיו יש לי את הזמן לזה. אני לגמרי יודע לאן הפרויקט הזה אמור ללכת. בסופו של דבר, אני חושב שכל עיר צריכה אוצר משלה. זה החזון שלנו.

בסופו של דבר, אני חושב שכל עיר צריכה אוצר משלה. זה החזון שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות