על סדנאות האמנות למפונים

עדכון קצר מפעילות ההתנדבות במלונות ים המלח.
21/10/2023
סדנת אמנות למפוני שדרות, אשדוד ואופקים במלון בים המלח.

כמה מילים על פעילות ההתנדבות במלונות ים המלח.

בשבועיים האחרונים יוזמת רוני רביב, אחראית הסדנאות של האיגוד, סדנאות אמנות ומרחב יצירה חופשי עבור מפוני עוטף עזה וערי הדרום במלונות שבהם הם שוהים. האיגוד תורם את החומרים הדרושים לסדנאות ומסייע בסבסוד נוסף של הפעילות. שוחחנו עמה כדי לשמוע כיצד אמנים ואמניות שמעוניינות להצטרף יכולות לעשות זאת, וגם על חשיבותה של האמנות ברגעים קשים כאלו.

״מלא ילדים ומבוגרים פשוט הגיעו בטפטופים והתחילו לעשות, במשך שעות. מדהים לראות כמה מרחב של יצירה יכול לעזור בסיטואציה הזו.״

הי רוני, תוכלי לספר קצת על הסדנאות ועל מה שקורה במלונות המפונים כרגע?

הגענו לפה בשבוע שעבר בלי תיאום מראש פשוט כדי לנסות להבין איך אפשר לעזור. מניסיון של כמה ימים הבנו שהדבר הכי נכון הוא לארגן פינות שמוקדשות ליצירה (שיכולות להישאר שם גם כשנעזוב) במתכונת של ׳סטודיו פתוח׳, וזה מה שהתחלנו לעשות בכמה בתי מלון. בינתיים פעלנו ב-3 מלונות שאליהם פונו תושבים מקיבוץ כיסופים, משדרות, אשקלון ואופקים. אנחנו מרגישות שאנחנו נותנות משהו שהם ממש צריכים – מלא ילדים ומבוגרים פשוט הגיעו בטפטופים והתחילו לעשות, במשך שעות. זה באמת מדהים לראות כמה מרחב של יצירה יכול לעזור בסיטואציה הזו. רוב האמנים שנסעו איתי בפעמים הראשונות עובדים בסטודיו הפתוח בבית ליבלינג ופשוט השתלבו בתוך ההלך רוח הזה. זה עבד מעולה לכולנו.

״אנחנו מאוד צריכות תרומות של חומרים. אם נשארו לכם בסטודיו חומרי יצירה מיותרים, כל תרומה יכולה להיות רלוונטית עבורנו.״

יש כרגע מקום לעוד מתנדבים? מה עוד אתם צריכים? 

בהחלט, יש מקום לעוד מתנדבים, ואנחנו נתחיל לפנות השבוע לחברי וחברות האיגוד שנרשמו למאגר המתנדבים שלנו. מכיוון שנראה שזה ימשך תקופה, התכנית היא להתארגן על משלחת אחת או שתיים של אמנים בשבוע שיגיעו להפעיל מרחבי יצירה כאלה (בדרכם כמובן) למשך כמה שעות, למי שרוצה וצריך. חוץ מאנשים, אנחנו מאוד צריכות חומרים. אנחנו מקבלות כרגע תרומות נדיבות מהאיגוד, מבית ליבלינג ומארט-סנטר ו״אלעד יציקות״ (תודה!), אבל לאורך זמן נצטרך עוד תרומות של חומרים כי אלו כמויות גדולות. אם נשארו לכם בסטודיו חומרי יצירה מיותרים, כל תרומה יכולה להיות רלוונטית עבורנו, במיוחד לסוג כזה של פעילות שבנוי על אלתור. אם אתם בעלי חנות לצרכי אמנות נשמח מאוד אם תוכלו לתרום משהו, וכמובן שנציין זאת בפרסומי האיגוד. לתרומת חומרים, כתבו לרוני.

מחשבה אחת על “על סדנאות האמנות למפונים

סגור לתגובות.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות