דרישת האיגוד לחלוקת פרסי משרד התרבות וקרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020

12/09/2020

בשבוע האחרון נפגשו נציגי האיגוד עם מנהל המטה של שר התרבות והספורט ועם יועצת השר. בפגישה דרשנו פתרון להעלמותם של קרן היוצרים העצמאיים ופרסי משרד התרבות לשנת 2000.

חברים וחברות יקרים, נעדכן אתכם כי נציגי האיגוד נפגשו בשבוע האחרון עם מנהל המטה של שר התרבות והספורט, ח״כ חילי טרופר, ועם יועצת השר.

במהלך הפגישה דרשנו שיימצא פתרון לקרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020. הקרן, שנחנכה בשנה שעברה וחילקה תמיכות על סך 7.5 מיליון ש״ח, עדיין לא פרסמה קול קורא השנה – דווקא בשנה קשה כל כך לתחום שלנו. דרשנו גם שיימצא פתרון מנגנוני שיאפשר את חלוקת פרסי משרד התרבות לתחום האמנות הפלסטית לשנת 2020. גם לפרסים חשובים אלו עדיין לא נפתח מועד הגשה, ואנחנו כבר לקראת סוף השנה. במקרה שפרסים ותקציבים אלו לא יחולקו השנה בשל משבר הקורונה, דרשנו כי בשנה הבאה יחולקו פרסים כפולים.

כזכור, פרסי המשרד לשנת 2019 חולקו באיחור ניכר, ורק לאחר מאבק ממושך של האיגוד.

אנו נמשיך להאבק עבורכם על מנת לשמור על הפרסים והתקציבים החשובים האלה, במיוחד בתקופה מאתגרת וקשה כל כך מבחינה כלכלית.

עוד לפני הפגישה, פנה האיגוד לשר התרבות, ביחד עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי”ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות, בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020.

אנחנו מרגישים שפגשנו אוזן קשבת ומבינה, ונכונות לעזור ולסייע, ומצפים לפתרונות לבעיות הללו.

בנוסף, הגשנו למשרד התרבות את החוברת החדשה שהפקנו להסדרת תחום הפיסול הציבורי בארץ. החוברת מכילה את הצעת החוק שיזמנו וניסחנו, שתסדיר את מעורבותם של אמנים ואמניות מקצועיות בתחום החשוב הזה.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות