אושרו פרסי משרד התרבות לאמנים ואמניות לשנת 2021

אנחנו שמחים לעדכן שתקציב פרסי משרד התרבות לאמנים ואמניות לשנת 2021 אושר, ושהפרסים יחולקו השנה. במהלך השנה האחרונה עמדו חברי הועד המנהל של האיגוד שוב ושוב על חשיבות התקציבים הללו בפגישותיהם עם אנשי משרד התרבות, ודחפו את עניין החזרת התקציב החשוב הזה. אנחנו מודים לאנשי המשרד על האוזן הקשבת.

בנוסף, נעדכן כי קרן היוצרים העצמאיים, שפעילותה הופסקה לאחר שנה אחת, תשוב לפעילות. לקרן נבחר זכיין חדש, ובשבועות הקרובים יפורסם קול קורא. הקרן נועדה לתמוך בפרויקטים של יוצרים ותיקים ומתחילים בסכום משמעותי של 7.5 מיליון שקל לשנה. נזכיר כי האיגוד ליווה את הקמת הקרן במשך כמה שנים. מאז הפסקתה לאחר שנת פעילות אחת עמדנו בקשר רציף עם המשרד כדי להבטיח את השבתה המהירה של הקרן לפעילות.

אנחנו ממשיכים לעבוד מול המשרד גם על החזרת פרוייקט ״אמן בקהילה״, שהופסק אף הוא בשנה האחרונה. בחודש פברואר הפקנו עבור מקבלי ההחלטות במשרד מחקר מעמיק על חשיבות הפרויקט ותולדותיו, הכולל המלצות לחידוש פעילותו. אנחנו מקווים לעדכן על התפתחויות חיוביות בקרוב.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!