מוזיאון העיר תל אביב-יפו מצטרף למוסדות המעניקים כניסה חינם לחברי האיגוד

17/05/2024

אנחנו שמחים לעדכן שמוזיאון העיר בתל אביב יאפשר מעתה כניסה בחינם לחברי וחברות האיגוד לכל אורך השנה. המוזיאון, כזכור, הצטרף בשנת 2022 לתשלום שכר אמן לפי תעריפון האיגוד לכל האמנים והאמניות המציגים בו. לרגל שיתוף הפעולה החדש, שוחחנו עם מנהלת המוזיאון החדשה, מיכל בהרב עוזרד, על הזיקה של המוזיאון לאמנות עכשווית, ועל ההחלטה לתמוך בקהילת האמנות המקומית.

הי מיכל, תודה על התמיכה בקהילת האמנים המקצועיים. תוכלי לספר מעט על הזיקה של מוזיאון העיר בגלגולו החדש לאמנות עכשווית?

בשמחה. במוזיאון העיר פועל כעת חלל תצוגה שמוקדש לתערוכת אמנות מתחלפת. כרגע זו תערוכה שנתית, ואנחנו מקוות מאוד שנוכל להציג בהמשך יותר מתערוכה אחת בשנה. כרגע אנחנו מציגות שם תערוכה שבה משתתפים 27 יוצרים ויוצרות ממדיות שונות. בעוד שבועיים יצא הקול הקורא שלנו לתערוכה השנתית הבאה. האמנים ואמניות יתבקשו להגיש פורטפוליו, לא הצעה לפרויקט. האמנים שיבחרו להשתתף בתערוכה יכנסו לתכנית ליווי שתמשך שמונה חודשים סביב נושא התערוכה. השנה, הנושא היה מלאכה ובטלה. המשתתפים יקבלו כמובן דמי הפקה, שכר אמן לפי תעריפון האיגוד, וליווי אמנותי ומקצועי.

בנוסף על חלל התצוגה ,יש לנו אוסף דיגיטלי של סיפורי העיר, ובו אנחנו עובדים עם אמנים ואמניות. הנדבך השלישי הוא התכנית הציבורית של המוזיאון, ובו סדנאות וקורסים לקהילה וגם באגף הזה אנחנו מאוד רוצות לעבוד עם אמנים ואמניות.

ואיך את רואה את הקשר של המוזיאון לקהילת האמנות בעיר?

ההחלטה שלנו לאפשר כניסה חינם לחברי האיגוד ועוד קודם לשלם שכר אמן לפי תעריפון האיגוד, נובעת מתוך המחשבה על המוזיאון כמוזיאון השתתפותי, כזה שנבנה ביחד עם הקהילה. הקהילה היוצרת, עבורנו, היא חלק בלתי נפרד מתל אביב. אנחנו רואות את האמנים כשותפים שלנו – גם בפיתוח התערוכות, וגם בפיתוח המוזיאון. אני מאמינה שכל מוזיאון צריך לתמוך בקהילת האמנות — ובטח בתל אביב-יפו, שמודעת היטב לכוח של אמנות ולצורך של העיר בה. המחשבה שלנו היא לאפשר לאמנים לבקר באופן חופשי כתמיכה בהשתלמות המקצועית שלהם, ומתוך תקווה שהביקורים האלו יעודדו שיח סביב התערוכות. חשוב לנו מאוד שאמנים ואמניות יגיעו למוזיאון באופן קבוע.

מחשבות על “מוזיאון העיר תל אביב-יפו מצטרף למוסדות המעניקים כניסה חינם לחברי האיגוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות