10/11/2022

חוזה מומלץ לתערוכת יחיד במוזיאון

מלווה בהערות ודגשים חשובים מאת עו״ד גיא אבידן

תערוכת יחיד במוזיאון היא רגע משמעותי מאוד בקריירה של כל אמן ואמנית. אבל מעבר להישג ולהתרגשות, מרגע שסוכם אודות תערוכה, אין סיבה להסכים מראש לכל תנאי שהמוזיאון מעמיד ויש מקום לערוך מו״מ בין הצדדים.

בשנת 2010 פרסם האיגוד לראשונה חוזים מומלצים לאמנים שנמצאים לקראת תערוכה במוזיאון או בגלריה. מאז, דברים השתנו. בשבועות האחרונים, ובעקבות פניות רבות של חברים וחברות, עבדנו עם עו״ד גיא אבידן על נוסח מעודכן של החוזה המומלץ של האיגוד לקראת תערוכת יחיד במוזיאון. החוזה מלווה בנספח הערות ודגשים מאירי עיניים מאת עו״ד אבידן, ואנחנו ממליצים לכל אמן או אמנית שעמודים לחתום על חוזה עם מוזיאון, לעבור על החוזה המומלץ ועל ההערות, ולהשתמש בהם כנקודת התייחסות.

ההסכם המובא כאן הוא הסכם מומלץ לדוגמא. הוא מהווה פורמט שיש בו כדי להרחיב את דעתם של האמנים המתקשרים בהסכמים לתערוכות במוזיאונים, באמצעות המחשת התנאים שבדרך כלל שוררים בין הצדדים בתחום. חשוב להדגיש כי ההסכם המומלץ איננו מהווה ייעוץ משפטי מכל סוג ו/או תחליף לייעוץ משפטי פרטני הנדרש לכל מקרה ומקרה. באופן עקרוני, אנחנו בהחלט ממליצים להתגמש, לקחת תמיד בחשבון את התנאים המסויימים והמשתנים של התערוכה ושל המוזיאון שעמו אתם עובדים.

תודה לורדה גבעולי, עו״ד גיא אבידן, הילה כהן שניידרמן, יעלה חזות ועדי אנגלמן על העזרה במהלך העבודה על החוזה המומלץ.

לחצו כאן להורדת החוזה המומלץ המעודכן של האיגוד לתערוכת יחיד במוזיאון.

לחצו כאן לקריאת מדריך קצר לעבודה עם מוזיאון מאת האוצרת הילה כהן שניידרמן.

לחצו כאן להורדת החוזה המומלץ המעודכן של האיגוד לתערוכה בגלריה ציבורית.

לחצן כאן לחוזה המומלץ המעודכן של האיגוד לתערוכה בגלריה ציבורית.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות