תעריפון מומלץ לשנת 2023

הוא פשוט, הוא בהיר, הוא נגיש. שלמו שכר אמן.
10/08/2023

הוא פשוט, הוא בהיר, הוא נגיש. שלמו שכר אמן.

בשעה טובה, הנה התעריפון המומלץ של האיגוד לשנות 2023.

בסקר שערכנו לאחרונה בקרב מעל 100 אמנים ואמניות שהציגו בגלריות ציבוריות בישראל, עלה כי 74.5% לא קיבלו שכר אמן עבור ההשתתפותם בתערוכה. ומכיוון שבהרבה מקרים ברור מראש שהמוסד אינו משלם שכר אמן, 83% מהאמנים שהשיבו על הסקר דיווחו שאפילו לא ניסו לדרוש תשלום עבור ההשתתפות בתערוכה. אלו נתונים בלתי סבירים.

כדי לשנות את הנורמה הפסולה שהשתרשה בשדה שלנו במשך שנים, מפרסם האיגוד מדי שנה תעריפון שכר אמן מומלץ. מטרתנו היא להעלות את הנושא לסדר היום של האמנים ושל המוסדות גם יחד, ולייצר סטנדרט ברור של תשלום שכר אמן בכל מוסדות האמנות הציבוריים בישראל.

השנה, בעקבות שיחות עם עשרות מנהלי גלריות ציבוריות בישראל, הפכנו את התעריפון לפשוט ובהיר מאוד. אנו מאמינים שנגישותו וסכומי המינימום הנקובים בו יאפשרו לכל מוסד אמנות ציבורית בישראל המכיר בחשיבותם של האמנים והאמניות המקומיות, לשלם שכר אמן באופן קבוע. כל מוסד אמנות ציבורי בישראל צריך ויכול לשלם שכר אמן לאמנים המציגים בו.

בשנים האחרונות אומץ התעריפון על ידי מוסדות רבים – מוזיאון בת-ים, מוזיאון פתח-תקווה, זומו, מוזיאון העיר, גלריה בארי ועוד. אנחנו עובדים כעת עם המדור לאמנות פלסטית במשרד התרבות על שינוי תבחיני התמיכה לגלריות ציבוריות במטרה שתשלום שכר אמן יהפוך לתנאי סף לתמיכה, ובמקביל פועלים מול ראשי המשרד להשגת תוספת תקציב יעודית וקבועה לתשלום שכר אמן.

אנו מודים לקרן פלומס לאמנות על התמיכה והשותפות בפעילות האיגוד למען זכויות האמנים.

להורדת התעריפון לחצו כאן.

מחשבות על “תעריפון מומלץ לשנת 2023

 1. הי ורדה, צריך להבחין בין שלושה סוגים של גלריות – גלריות פרטיות, גלריות עירוניות וגלריות ציבוריות. גלריה ציבורית היא גלריה שנתמכת על ידי משרד התרבות. יש גלריות עירוניות שנתמכות על ידי משרד התרבות, אבל הרבה מהן אינן נתמכות ואינן נדרשות לעמוד בקריטריונים המקצועיים של המשרד. הלובי של תאטרון יהלום וגלריה על האגם אינן גלריות ציבוריות.

 2. מאד משמח לקרוא
  ומקווה שגם יתקיים ויצא אל הפועל
  עד עתה כידוע
  לא רק שלא שילמו לאמנים אלא לרוב ביקשו תשלום ו או ספונסר… בהרבה חללים
  גם לעיתים ציבוריים
  וכל הכבוד לאגוד האמנים👏👏👏👏🙏🇮🇱

 3. האם יש אפשרות לפרסם את הגלריות שנתמכות ע”י משרד התרבות?
  תודה

סגור לתגובות.

0
  0
  מה הזמנתי
  אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות