פגישת הוועד המנהל של האיגוד עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר

31/10/2020

בשבוע שעבר נפגשו נציגי הוועד המנהל של האיגוד עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר. בפגישה חזרנו ודרשנו מענה ופתרון לביטול פרסי המשרד, קרן היוצרים העצמאיים החדשה, ופרוייקטים חשובים כמו ״אמן בקהילה״.

בשבוע שעבר נפגשו נציגי הוועד המנהל של איגוד האמנים הפלסטיים עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר, ועם בכירי משרדו. בפגישה חזרנו ודרשנו מענה ופתרון לביטול פרסי המצויינות של המשרד לתחום האמנות דווקא בשנה קשה כל כך לציבור האמנים והאמניות בישראל; להעלמותה של הקרן ליוצרים עצמאיים, שתקציביה דרושים ליוצרים בשנה זו ביתר שאת, ולביטולים של פרוייקטים חשובים כמו ״אמן בקהילה״.

בנוסף, ולמרות המצב הקשה, אנחנו ממשיכים לחשוב על העתיד – במהלך הפגישה הצגנו לשר את חוברת העבודה החדשה שהפיק האיגוד, ובה תכנית להסדרת תחום הפיסול הציבורי בישראל. החוברת כוללת מחקרים על המתרחש בעולם בנושא פיסול ציבורי, וכן הצעת חוק להסדרת התנהלות תקינה ושקופה ולמעורבותם של אמנים מקצועיים בתחום הפיסול הציבורי בישראל. הסדרת התחום צפויה להזרים לאמנות הפלסטית תקציבים גדולים שכרגע, באופן אבסורדי, אינם מגיעים אל האמנים והאמניות בישראל.

במהלך הפגישה מצאנו אצל השר אוזן קשבת. אנחנו מקווים שהנושאים הבוערים הללו יטופלו במהירות האפשרית, וכמובן שאנו נמשיך לפעול, לדחוף ולנדנד עד שהדברים יקרו.

עוד על פעילות האיגוד בתקופה האחרונה סביב ביטול הפרסים והתקציבים:

ראיון עם עדי אנגלמן, חברת הועד המנהל של האיגוד, על אודות דרישת האיגוד להחזיר את פרסי משרד התרבות ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020 (״גם כן תרבות״, אוקטובר)

קריאה דחופה לשר התרבות להשיב את פרסי המשרד ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנה זו (אוקטובר)

דרישת נציגי האיגוד להשיב את פרסי המשרד בפגישה עם מנהל מטה משרד התרבות (ספטמבר)

פניית האיגוד לשר התרבות במשותף עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי”ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020 (אוגוסט)

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות