צפו בעדי אנגלמן, נציגת האיגוד, דורשת את החזרת תקציבי האמנות במפגש השדולה למען התרבות בכנסת

05/12/2020

ביום רביעי האחרון התקיים מפגש הפתיחה של השדולה למען התרבות בכנסת. בדיון הפתיחה, שהנחה ח״כ עופר שלח, השתתפה גם נציגת הוועד המנהל של האיגוד, עדי אנגלמן.

בדבריה, דרשה עדי להחזיר את תקציבי האמנות שנעלמו השנה (פרסי משרד התרבות, קרן היוצרים העצמאיים ופרוייקטים נוספים דוגמת אמן בקהילה), וכן את פתיחתם המיידית של הגלריות והמוזיאונים לאמנות.

צפו בדבריה של עדי בדיון:

מאז תחילת משבר הקורונה אנחנו עומדים בקשר ישיר מול משרד התרבות, ומפעילים לחץ כדי להשיב את התקציבים החשובים האלה. נזכיר שגם בשנת 2019 נעלמו חלק מפרסי המשרד, והוחזרו לבסוף תודות ללחץ המתמשך שהפעיל האיגוד מול המשרד.

גם השנה לא נוותר ולא נפסיק לנדנד ולהפעיל לחץ עד שנבטיח את החזרת התקציבים הללו, החשובים כל כך לתחום שלנו במיוחד כעת – השנה, או בהכפלת פרסי המשרד והקרן שנעלמה לשנה הבאה.

עוד על פעילות האיגוד בתקופה האחרונה סביב ביטול הפרסים והתקציבים:

פגישת נציגי האיגוד עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר, ודרישתנו להשיב את תקציבי האמנות שבוטלו בתקופת הקורונה (נובמבר)

ראיון עם עדי אנגלמן, חברת הועד המנהל של האיגוד, על אודות דרישת האיגוד להחזיר את פרסי משרד התרבות ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020 (״גם כן תרבות״, אוקטובר)

קריאה דחופה לשר התרבות להשיב את פרסי המשרד ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנה זו (אוקטובר)

דרישת נציגי האיגוד להשיב את פרסי המשרד בפגישה עם מנהל מטה משרד התרבות (ספטמבר)

פניית האיגוד לשר התרבות במשותף עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי”ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020 (אוגוסט)

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות