עדכון מפגישת נציגי האיגוד עם השר חילי טרופר

25/12/2020

עידכונים מפגישה נוספת עם שר התרבות, חילי טרופר. העיקרים: פרסי המשרד יוחזרו בשנה הבאה, ואיתם גם הקרן ליוצרים עצמאיים.

במהלך השבוע שעבר נפגשו נציגי האיגוד פעם נוספת עם השר חילי טרופר ועם בכירי משרדו, יחד עם שותפינו בקואליציה לאמנות פלסטית.

כמו בפגישתנו הקודמת עם השר בחודש אוקטובר, חזרנו ודרשנו פתרון לביטול פרסי המשרד, הקרן ליוצרים עצמאיים ופרוייקטים מיוחדים בתחום האמנות הפלסטית. לדברי השר, הפרסים השנה לא חולקו בעקבות החלטה של השרה היוצאת, מירי רגב. לצערנו, למרות דרישותנו החוזרות בחודשים האחרונים, השר לא פעל להחזרת התקציב החשוב בשנה הקשה הזו.

השר התחייב כי הפרסים יוחזרו בשנה הבאה, אך לדבריו יתכן כי תקציב הפרסים יקוצץ. אנחנו נעשה כל מה שנוכל כדי למנוע את הקיצוץ הזה בשנה כל כך קריטית וקשה.

בשורות טובות יותר הן שבעקבות הלחצים שלנו, הקרן ליוצרים עצמאיים, שהוקמה לפני שנה לאחר ליווי ודחיפה ממושכים של האיגוד, תחזור לפעילות בשנה הבאה. מדובר, כזכור, ב- 2.5 מיליון שח לתחום.

לגבי פרוייקט אמן בקהילה שהופסק גם הוא השנה, הסביר השר כי הפרוייקט בוטל משום שחשב שהאימפקט שלו קטן מידי. בשבועות האחרונים אנו עובדים על מחקר מקיף בנושא האפקטיביות של פרוייקט אמן לקהילה. את המחקר מבצע עבור האיגוד ד״ר אלעד ירון, והוא יוגש למשרד התרבות בחודש ינואר. אנו מקווים שנצליח להחזיר גם את הפרוייקט החשוב הזה.

עוד על פעילות האיגוד בחודשים האחרונים להחזרת התקציבים שבוטלו בתקופת הקורונה:

עדכון מפגישתנו הקודמת עם בכירי משרד התרבות (דצמבר)

עדי אנגלמן, חברת הוועד המנהל של האיגוד, דורשת את החזרת פרסי משרד התרבות וקרן היוצרים העצמאיים בדיון הפתיחה של שדולת התרבות בכנסת (דצמבר)

פגישת נציגי האיגוד עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר, ודרישתנו להשיב את תקציבי האמנות שבוטלו בתקופת הקורונה (נובמבר)

ראיון עם עדי אנגלמן, חברת הועד המנהל של האיגוד, על אודות דרישת האיגוד להחזיר את פרסי משרד התרבות ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020 (״גם כן תרבות״, אוקטובר)

קריאה דחופה לשר התרבות להשיב את פרסי המשרד ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנה זו (אוקטובר)

דרישת נציגי האיגוד להשיב את פרסי המשרד בפגישה עם מנהל מטה משרד התרבות (ספטמבר)

פניית האיגוד לשר התרבות במשותף עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי”ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020 (אוגוסט)

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות